NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jakie mieszkania dostępne są w ofercie?
    W ofercie posiadamy 2-pokojowe i 3-pokojowe mieszkania o powierzchniach od 37 do 63 m2 położonych na 5 kondygnacjach naziemnych I etapu inwestycji deweloperskiej - Osiedle Navigator przy ul. Rybackiej 12 w Kołobrzegu.
  2. Ile jest mieszkań w I etapie A Osiedla Navigator?
    Założenie budowlane przewiduje 3 pięciokondygnacyjne budynki - w I etapie, zaprojektowaliśmy 75 funkcjonalnych mieszkań.
  3. Jakie są koszty umowy ?
    Zgodnie z Ustawą, wynagrodzenie notariusza za wszystkie czynności wykonywane w związku z zawieraniem umowy deweloperskiej, w tym także za sporządzenie wypisów aktu notarialnego wydawanych przy zawarciu umowy deweloperskiej, oraz koszty sądowe w postępowaniu wieczystoksięgowym obciążają w równych częściach dewelopera i nabywcę.
  4. Jaki jest standard wykończenia mieszkania?
    OPIS STANDARDU WYKOŃCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO.
    • Ściany i ścianki wewnętrzne: bloczek silka, tynk gipsowy wykonany na mokro - jednokrotnie gruntowany z przygotowaniem i 1 x malowany - farba wewnętrzna białą,
    • Ściany w łazience: na ścianach tynk cementowo-wapienny, workowany, przygotowane pod ułożenie glazury, na sufitach tynk gipsowy,
    • Sufity: tynk cementowo-wapienny, workowany, szpachlowany, jednokrotnie malowany,
    • Podłogi:
      • w pokojach i hallu posadzka cementowa zacierana mechanicznie,
      • w łazience posadzka cementowa zacierana mechanicznie,
      • w kuchni posadzka cementowa zacierana mechanicznie,
    • Parapety wewnętrzne - „konglomerat” w kolorze jasnym,
    • Drzwi wewnętrzne - brak,
    • Drzwi wejściowe - wzmocnione,
    • Instalacja wodna z sieci miejskiej w zakresie wody zimnej i ciepłej, rury z polietylenu sieciowego z wkładką aluminiową, indywidualne opomiarowanie zużycia wody za pomocą wodomierzy, umieszczonych w szafkach na korytarzach głównych budynku - instalacja w mieszkaniach bez osprzętu.
    • Instalacja kanalizacyjna do sieci miejskiej - rury PCV bez osprzętu.
    • Instalacje grzewcze - centralne ogrzewanie zasilane ciepłem z własnych kotłowni gazowych, obsługujących kilka mieszkań – automatyczne. Instalacja z rur z polietylenu sieciowego z wkładką aluminiową. Rozdzielacze umieszczone w szafkach na korytarzach głównych budynku.
      Grzejniki stalowe płytowe z zaworami termostatycznymi.
      W łazience grzejniki typu drabinkowego z zaworem termostatycznym.
    • Instalacja gazu tylko do potrzeb kotłowni. W kuchniach przyłącze elektryczne do kuchenek elektrycznych.
    • Instalacje elektryczne (oświetlenie zakończone kostką): zgodnie z projektem.
    • Instalacja elektryczna (gniazda): gniazda 230V - przyłącze 380V w kuchni zgodnie z projektem
    • Pozostałe instalacje zgodnie z projektem
    • RTV, telefoniczne i internetowe - Gniazda
    • Domofon - 1 komplet zgodnie z projektem
    • Każde mieszkanie wyposażone będzie w 2 tablice elektryczne: jedną - zawierającą zabezpieczenia instalacji elektrycznych, drugą - teletechniczną, wbudowaną w ścianę, w pobliżu drzwi wejściowych (np.: typowe rozdzielnice podtynkowe: MSF RP 2/28 IP 30 (N+PE) + MSF RP 1/14 multimedialna f-my "ELEKRO-PLAST" Nasielsk - kompletnie wyposażone, łączone pionowo)
    • Wentylacja grawitacyjna i mechaniczna termowenty na dachu
    • Balkon i loggia: wykonać jako wspornikowe płyty żelbetowe ze spadkiem 1% od budynku. Połączenie z wieńcami i stropami za pomocą łączników termoizolujących Schock Isokorb – wg opracowania konstrukcyjnego. Płyty wykonać w sposób staranny umożliwiający wykończenie od spodu i frontu tynkiem cienko powłokowym oraz od góry bezpośrednio płytkami gresowymi na warstwie hydroizolacji mineralnej Ceresit CL50. parter, I, II, III, IV, V zgodnie z projektem
  5. Czy powierzchnia podana w umowie deweloperskiej ulegnie zmianie?
    Ostateczna powierzchnia użytkowa lokalu ustalona będzie na podstawie Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego zgodnie z zasadami obmiaru i obliczania powierzchni użytkowej lokalu w oparciu o polską normę PN-ISO 9836:1997 Własności użytkowe w budownictwie. Określanie wskaźników powierzchniowych i kubaturowych opisanych poniżej: a/ powierzchnia użytkowa lokalu jest obliczana w metrach kwadratowych z dokładnością do 0,01 m2, b/ powierzchnia użytkowa lokalu jest obliczana dla wymiarów lokalu w stanie wykończonym, c/ na poziomie podłogi, nie licząc listew przypodłogowych, progów itp. d/ do powierzchni użytkowej lokalu nie wlicza się powierzchni otworów na drzwi i okna, nisz w ścianach oraz powierzchni, przez które nie można przejść, e/ do powierzchni użytkowej lokalu wlicza się powierzchnie elementów nadających się do demontażu (rury, kanały, demontowalne ścianki działowe).
  6. Czy jest Księga Wieczysta dla mieszkania?
    Dla każdego mieszkania będzie założona księga wieczysta na podstawie wniosku umieszczonego w umowie ustanawiającej odrębną własność lokalu mieszkalnego. Przeniesienie własności lokalu mieszkalnego na rzecz Nabywających poprzedzone zostanie odbiorem lokalu mieszkalnego przez Nabywających, które nastąpi po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie budynku.
  7. Co to za firma-deweloper?
    FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA ADAM PRAJWOCKI działa na rynku polskim od 1994 roku. Jako firma zajmująca się sprzedażą materiałów budowlanych na początku swojej działalności zajmowaliśmy się wykonywaniem robót budowlanych w postaci wykańczania domów, lokali mieszkalnych i użytkowych. Na swoim koncie mamy również zrealizowane samodzielnie dwa budynki usługowe w Kołobrzegu. Właściciel firmy posiada wieloletnie doświadczenie i znajomość sektora dewelopersko-inwestycyjnego. Dzięki swojej wiedzy zawodowej i kreatywności właściciel, zgromadził wokół siebie dynamicznie działający zespół wykwalifikowanych pracowników związanych z inżynierią, budownictwem, projektowaniem, administracją projektów budowlanych oraz sprzedażą i marketingiem. Głównym celem działań deweloperskich jest wybrzeże zachodnie, a w szczególności miejscowość Kołobrzeg.
  8. W jakiej odległości znajduje się morze, plaża?
    Osiedle NAVIGATOR położone jest w Kołobrzegu przy ul. Rybackiej, zaledwie 800m od Morza Bałtyckiego i złocistej plaży, kilka minut marszu od Parku Nadmorskiego.
  9. Czy jest hipoteka na budynku?
    Nieruchomość wolna jest od wszelkich długów, roszczeń, hipotek, obciążeń oraz prawo własności nie jest ograniczone roszczeniami osób trzecich.
  10. Gdzie można zaparkować samochód?
    Proponujemy Państwu zakup jednego z 32 miejsc parkingowych o powierzchni od około 14m2 do 16m2 w podziemnej hali garażowej lub jednego z 28 miejsc postojowych zewnętrznych o powierzchni około 12,50 m2, zlokalizowanych przy ul. Rybackiej 12 w Kołobrzegu.
  11. Kto po wybudowaniu zarządza budynkiem?
    Do dnia powołania organów wspólnoty mieszkaniowej administracja nieruchomością wspólną będzie sprawowana przez Zbywających na podstawie ustawy o własności lokali do chwili ustanowienia sposobu zarządu przez wspólnotę mieszkaniową. Zbywający będą uprawnieni do powierzenia administracji wspólną nieruchomością innemu podmiotowi.
  12. Co to jest podział do wyłącznego korzystania?
    Prawo do wyłącznego korzystania z części wspólnych w przypadku budynku przy ul. Rybackiej 12 w Kołobrzegu będzie dotyczyło lokalu mieszkalnego, którego Kupujący nabędzie prawo do wyłącznego posiadania i korzystania z miejsca parkingowego wewnętrznego w hali garażowej lub na terenie działki - miejsce parkingowe zewnętrzne.
  13. Czy na osiedlu znajduje się plac zabaw?
    Osiedle Navigator będzie posiadało ogrodzony, wewnętrzny dziedziniec wraz z tematycznym, bezpiecznym placem zabaw dla dzieci, co zapewni dodatkowy komfort przyszłym lokatorom.
  14. Czy cena podana w cenniku jest cena brutto, z podatkiem VAT?
    Cena zawiera podatek VAT według stawki 8%
  15. Jakie są odległości pomiędzy kolejnymi budynkami?
    Minimalna odległość pomiędzy budynkami wynosić będzie 18 m
  16. Czy jest winda w budynku?
    Inwestycja Osiedle Navigator zapewnia klientom dostęp do wszystkich kondygnacji, dwustronną, cichobieżną windą.
  17. Czy są komórki lokatorskie - piwnice?
    Nie posiadamy na poziomie podziemnym komórek lokatorskich, ale w każdym z mieszkań zaprojektowaliśmy funkcjonalny przedpokój z możliwością zagospodarowania pod zabudowę szaf, a ponadto jest zaaranżowane pomieszczenie garderoby usytuowane w holu. Pomieszczenie to świetnie się sprawdzi jako spiżarnia lub schowek na różne przedmioty gospodarstwa domowego, w nich zmieści się wszystko, co rodzinie niezbędne.
  18. Gdzie położona jest ulica Rybacka w Kołobrzegu?
    Osiedle NAVIGATOR zlokalizowane jest w dzielnicy zachodniej Kołobrzegu, bardzo popularnej wśród mieszkańców jako miejsce do odpoczynku, spacerów i wycieczek rowerowych. Wyjątkowe położenie przy ul. Rybackiej 12 A, B, C zapewnia doskonały dostęp do infrastruktury miejskiej jak i rekreacyjnej. Budynek mieści się w otoczeniu bogatego zaplecza komercyjnego. Usługi, sklepy, gastronomia, renomowana przychodnia, kościół, hala sportowo-rekreacyjna z basenem, codzienne potrzeby załatwisz szybko i bez wysiłku. Wiele punktów dedykowanych jest rodzinom ze specjalnym uwzględnieniem dzieci, blisko jest do przedszkola i szkoły. W okolicy znajdują się punkty handlowe, kluby sportowe, wielofunkcyjne place zabaw w parku – wszystko, czego oczekuje się od nowoczesnej dzielnicy. Osiedle położone jest 400 m od przystanku trzech linii autobusowych MPK. Dzięki temu mieszkańcy zachowają ciszę, a jednocześnie będą korzystać z szybkiego połączenia z centrum miasta. To pełna swoboda codziennego życia i niezależność w kierowaniu własnym czasem. Inwestycja realizowana jest z myślą o tych, którzy chcą żyć w sercu Kołobrzegu i korzystać ze wszystkich powszechnie docenianych walorów dzielnicy, to jednocześnie miejsce o ciągle udoskonalanej infrastrukturze. W pobliżu osiedla znajdują się atrakcyjne miejsca do spacerów oraz liczne ścieżki rowerowe co umożliwia zwiedzanie Kołobrzegu i okolic w atrakcyjny sposób. Dziś Kołobrzeg jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Każdy zna lecznicze zalety wynikające z naszego położenia i posiadanych zasobów naturalnych. Jod, złoża borowinowe, źródła wód mineralnych, kojąca bliskość morza sprawiają, że z roku na rok wzrasta liczba gości i odwiedzających
  19. Z czego jest wybudowany budynek?
    • fundamenty, ściany i strop przyziemia garaży żelbetowe
    • nadziemnie stropy, schody wewnętrzne, płyty balkonowe żelbetowe, ściany bloczek silka, ocieplenie styropianem EPS70 gr. 15cm, wyprawy elewacyjne tynki strukturalne i płyty laminat wg. PT., ściany działowe gr. 8 i 12cm - gazobeton, tynki wewnętrzne, gipsowe w łazienkach wapienno-cementowe, posadzki betonowe zatarte na gładko.
    • dach budynku, konstrukcja, stropodach żelbetowy; ocieplenie stropodachu - styropian dachowy kryty papą termozgrzewalną, obróbki blacharskie z blachy tytanowo-cynkowej,
    • stolarka okienna PCV,
    • drzwi wejściowe,
    • parapety zewnętrzne blacha powlekana kolor wg. PT,
    • tarasy i balkony wyłożone gresem mrozoodpornym antypoślizgowym, fuga mrozoodporna,
    • instalacje wewnętrzne w budynku:
      • instalacja wodna - z sieci miejskiej w zakresie wody zimnej i ciepłej - rury z polietylenu sieciowego z wkładką aluminiową, indywidualne opomiarowanie zużycia wody za pomocą wodomierzy, umieszczonych w szafkach na korytarzach głównych budynku,
      • instalacja kanalizacyjna - do sieci miejskiej - rury PCV,
      • instalacje grzewcze - centralne ogrzewanie zasilane ciepłem z własnej kotłowni gazowej,
      • rozdzielacze umieszczone w szafkach na korytarzach głównych budynku,
      • grzejniki stalowe płytowe z zaworami termostatycznymi, w łazience grzejniki typu drabinkowego z zaworem termostatycznym,
      • instalacje elektryczne: oświetlenie w mieszkaniach zakończone kostką. Instalacja elektryczna - gniazda 230V, przyłącze 380V w kuchni; RTV, telefoniczne i internetowe - 1 komplet, domofon - 1 komplet
      • wentylacja grawitacyjna.
  20. Czy budynek jest ocieplony?
    Budynek posiada ocieplenie styropianem EPS70 gr.15cm
  21. Czy mieszkania posiadają balkony?
    Każde z mieszkań posiada duży balkon, na którym można zorganizować atrakcyjny kącik wypoczynkowy, dodając mu przestrzeni użytkowej.
  22. Czy powierzchnia balkonów jest wliczana do powierzchni mieszkania?
    Powierzchnia balkonów nie jest wliczana do powierzchni użytkowej lokali mieszkalnych.
  23. Czy można wynajmować mieszkania zakupione w budynku?
    Mieszkania w Kołobrzegu pod wynajem jako lokata, jasne zasady, pewny zysk. Nabywasz prawo własności do mieszkania, które możesz wynająć, zapewniając sobie comiesięczne zyski. Zarabiasz cały rok, a w dalszej perspektywie wzrasta wartość Twojej nieruchomości. Zakup mieszkania jest bardziej opłacalny niż pieniądze złożone na lokacie bankowej. Nieruchomości w Kołobrzegu wciąż zyskują na wartości - to bezpieczna inwestycja. W każdej chwili można korzystnie sprzedać mieszkanie na wolnym rynku. Do tego momentu istnieje możliwość wynajmowania i uzyskiwania comiesięcznych zysków. W tym czasie można swobodnie połączyć korzystanie ze swojego mieszkania z generowaniem zysku. Inwestowanie w mieszkania to także Twoje spojrzenie w przyszłość - jako dodatek finansowy do emerytury. To również możliwość przekazania nieruchomości dzieciom lub wnukom.
  24. Czy można wziąć kredyt na hipotekę mieszkania?
    Kredyt hipoteczny tzw. mieszkaniowy to często wykorzystywana możliwość na realizację marzenia na własne mieszkanie i z takiego tez kredytu mogą skorzystać kupujący mieszkania na osiedlu NAVIGATOR realizowanym przy ul. Rybackiej 12 w Kołobrzegu. Podstawową zaletą kredytu hipotecznego jest jego niskie oprocentowanie oraz długi okres spłaty. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na finansowanej lub innej nieruchomości. Co to jest rachunek powierniczy?
    Budowa osiedla realizowana jest zgodnie z Ustawą deweloperską, w oparciu o Rachunek Powierniczy. Zakup lokali od Dewelopera jest objęta dodatkowymi zabezpieczeniami. Polegają one na tym, że wszelkie wpłaty na rzecz zakupu lokalu odbywają się na konto rachunku powierniczego, ściśle kontrolowanego przez bank. Deweloper otrzymuje te środki dopiero z chwilą odpowiedniego zaawansowania prac budowlanych. Ponadto każda zawarta umowa deweloperska potwierdzona jest wnioskiem do sądu wieczystoksięgowego i odpowiednim wpisem do księgi wieczystej.
  25. Co to jest umowa deweloperska?
    Umowa deweloperska - Na podstawie tego rodzaju umowy, deweloper zobowiązuje się do ustanowienia lub przeniesienia na nabywcę po zakończeniu przedsięwzięcia deweloperskiego prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego i przeniesienia własności tego lokalu na nabywcę. Drugą stroną umowy deweloperskiej jest nabywca, który zobowiązuje się do spełnienia świadczenia pieniężnego na rzecz dewelopera na poczet ceny nabycia ww. prawa. Warto przy tym zaznaczyć, że nabywcą zgodnie z Ustawą, jest tylko osoba fizyczna. Umowa deweloperska powinna być zawarta w formie aktu notarialnego pod rygorem nieważności. Umowa deweloperska stanowi podstawę wpisu do księgi wieczystej (prowadzonej dla nieruchomości, na której ma zostać przeprowadzone lub jest prowadzone przedsięwzięcie deweloperskie) wynikającego z niej roszczenia nabywcy m.in. o wybudowanie budynku, wyodrębnienie lokalu mieszkalnego i przeniesienie prawa własności. Ustawa w art. 22 ust. 1 wymienia postanowienia, które w szczególności powinna zawierać umowa deweloperska.
  26. Jakie jest zabezpieczenie Kupujących?
    Rolą Ustawy deweloperskiej jest ograniczenie ryzyka, które ponosi kupujący mieszkanie na rynku pierwotnym. Wprowadziła m.in. nowy typ umowy przedwstępnej, a mianowicie umowę deweloperską, zawieraną w formie aktu notarialnego. Po jej zawarciu roszczenie kupującego zostaje zabezpieczone wpisem w księdze wieczystej. Pieniądze kupujących nie trafiają już na zwykłe konto bankowe, lecz na jeden z dwóch rodzajów kont powierniczych, tj. na rachunek otwarty (środki wypłacane są przedsiębiorcy po zamknięciu poszczególnych etapów budowy) lub zamknięty (otrzymuje je po zakończeniu inwestycji). Dodatkowo rachunek otwarty może być zabezpieczony gwarancją bankową lub ubezpieczeniową. Deweloperzy muszą też przedstawiać swoim klientom prospekt informacyjny zawierający najważniejsze dane o całej inwestycji i ich mieszkaniach.
  27. Jakie jest ogrzewanie w budynku
    Budynek posiada własną kotłownię gazową, która ogrzewa cały obiekt oraz podgrzewa ciepłą wodę.
  28. Jakie są podejścia do kuchenek w mieszkaniu gaz/prąd?
    W mieszkaniach posiadamy podejście do kuchenek elektrycznych typu kuchenki, płyty ceramiczne lub indukcyjne.
  29. Czy ten deweloper coś już wybudował?
    Zakończona sukcesem realizacja projektu Osiedla Pogodnego, zlokalizowanego przy ul. Wylotowej 83 A, B w Kołobrzegu, obejmowała 2 jednoklatkowe, trzypiętrowe, budynki mieszkalne, w których usytuowanych jest łącznie 86 lokali mieszkalnych. Poprzez wysoką jakość materiałów budowlanych, wykończeniowych oraz staranność w wybudowaniu, Osiedle Pogodne wyrobiło własną markę i renomę. Sprzedaż mieszkań od początku realizacji do jej zakończenia utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie.
    Osiedle Pogodne charakteryzuje się funkcjonalnymi mieszkaniami, ale także bogato zagospodarowanymi terenami zielonymi. Optymalnie wypełniona przestrzeń na osiedlu wpływa pozytywnie na samopoczucie mieszkańców i jest zachętą do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
    Dzięki zdobytemu doświadczeniu możemy jeszcze dynamiczniej się rozwijać i podejmować kolejne wyzwania, związane z budownictwem mieszkaniowym.
  30. Czy mieszkanie w Kołobrzegu to dobra inwestycja?
    Mieszkania na Osiedlu NAVIGATOR zrealizowane według najwyższych standardów nigdy nie straci na wartości. Osiedle NAVIGATOR to wybór na lata, zarówno dla osób ceniących wygodę życia jak i inwestujących w nieruchomości. Zakup mieszkania w Kołobrzegu pod wynajem jako lokaty – jasne zasady, pewny zysk. Nabywasz prawo własności do mieszkania, które możesz wynająć, zapewniając sobie comiesięczne zyski. Zarabiasz cały rok, a w dalszej perspektywie wzrasta wartość Twojej nieruchomości. Zakup mieszkania 2-pokojowego jest bardziej opłacalna niż pieniądze złożone na lokacie bankowej. Inwestowanie w mieszkania to także Twoje spojrzenie w przyszłość - jako dodatek finansowy do emerytury. To również możliwość przekazania nieruchomości dzieciom lub wnukom.

Prezentowane wizualizacje mają charakter wyłącznie poglądowy. Standard i szczegóły wykończenia zależą od indywidualnych ustaleń z deweloperem. Wyposażenie wnętrz nie jest elementem oferty sprzedaży nieruchomości.

pon-pt 830 - 1630

sob 1000 - 1400

+48 697 055 481

+48 697 055 480